Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie?

/ Czerwiec 8th, 2013 / Ciekawe, Książki, Różne, Rozwój

Czy zdarzyło Ci się już kiedyś, że przeczytałeś dwa rozdziały książki i zapragnąłeś natychmiast kupić złoto?

Mnie też nie. Do dzisiaj.

Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznieWpadła mi w ręce książka Randy Gage’a pt. „Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie”. Właściwie nie wpadła, tylko ją sobie kupiłem. Trzy kliknięcia i zaczynam czytać.

To jest książka o nas „tu i teraz” i za kilka lat.
„Ludzie myślą że film Matrix to dzieło z gatunku science-fiction, a tymczasem oni sami są żywym dowodem, że to dokument” zauważa autor na jednej z pierwszych stron książki. I kreśli przekonujące wizje najbliższych lat. Co będzie się działo w gospodarce, jak będziesz pracować, czy korporacje przetrwają, w co inwestować, czy waluta euro za rok będzie jeszcze istnieć, jak zafunkcjonować w świecie eksplozji aplikacji mobilnych?

Metaforą dotychczas rozumianego bezpieczeństwa jest tytuł rozdziału: „Darmowy ser znajdziesz tylko w pułapce na myszy”. Randy przypomina jak koszmarną pułapką jest wiara, że jakiekolwiek państwo może nam coś dać. Guzik. Potrzeba samemu zadbać o siebie i rodzinę.

Randy podpowiada w co inwestować. Muszę przyznać, że wizja konieczności posiadania złotych monet, by mieć czym płacić i jak przeżyć w razie destabilizacji w strefie Euro, zamieszek i niepokojów społecznych, przyprawia o gęsią skórkę. I naprawdę, bardzo głęboko przekonuje.

Lektura tej książki jest jak powiew świeżego powietrza. Po raz pierwszy spojrzałem tak przychylnym okiem na Twittera i Facebooka. Autor dowodzi,  że może stamtąd popłynąć do ciebie szeroki strumień pieniędzy.

Obecny kryzys to „mały pikuś”  w porównaniu z przyszłymi katastrofami w gospodarce światowej, które zafundują nam nieudolni politycy.

Nadciąga powódź.  A książka „Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie” to instrukcja jak zbudować odporny na to wszystko luksusowy żaglowiec. Taki, który uratuje ci życie.

Możesz też skomentować ten wpis na Facebooku

1 komentarz do “Ryzykownie znaczy dziś bezpiecznie?”

  1. Jakub pisze:

    Doskonała książka!

Dodaj komentarz