Nie rozmawiaj z obcymi

/ Styczeń 19th, 2018 / VLOG

Nie wydaje Wam się, że Obcy naprawdę istnieją?
Z całą pewnością. Zwracam uprzejmie uwagę tabliczki poustawiane w całym kraju:
„Obcym Wstęp Wzbroniony”. Gdyby Obcych nie było, po co by pisali?

Narażę się znowu pewnie kilku osobom za treści w tym filmie. Ale czasami człowiek musi. Poza tym przecież hołduję zasadzie „90/10”.
W tym wypadku: „Masz być zimny albo gorący. Ale nie pośredni”. Bo prawda leżąca pośrodku to pułapka w umyśle agenta Smitha z „Matrixa” braci Wachowskich.

Nagrałem to wideo, bo nurtowało mnie to od jakiegoś czasu. Z kim gadać otwarcie, a z kim ograniczyć się do wyrachowanej „dystrybucji” informacji. Cholera, że też nie uczą tego skutecznie w szkołach. A może uczyli, ale mnie nie nauczyli. Ale prawda jest taka, że miałem paru wspaniałych nauczycieli. Można było z nimi gadać bardzo otwarcie.

Wspominam też w tym wideo o roli rodziny, bo zdaje się że ze skądinąd ważnej formy ludzkiej organizacji staje się zbyt często patologią (czyli wyzwaniem dla patologa ;)) albo zwyczajnie dysfunkcyjna. Czyli nie spełnia swoich funkcji. A nawet bojkotuje samą siebie.
Ciekawe kiedy zaczniemy ponownie organizować się w plemiona. Myślę, że już by to było możliwe. Tylko jeszcze nie wiemy jak to nazwać.
A nienazwane nie istnieje… Owocnych refleksji. Podziel się proszę.

Możesz też skomentować ten wpis na Facebooku

2 komentarze do “Nie rozmawiaj z obcymi”

 1. Rafał pisze:

  Prośba: wrzuć ten filmik w wersji, gdzie podgłośniłeś siebie do poziomu muzyki na początku i na końcu. Jesteś zdecydowanie za cicho.

  • Igor Igor pisze:

   Dzięki. Będę pamiętał następnym razem. Ten poszedł już w internety… 🙂
   A nie wyświetla się taki suwak do podgłośnienia na tym filmie?

Dodaj komentarz