Memuar

/ Grudzień 11th, 2018 / Rozwój

Myśl dnia:
„Rób teraz albo nie rób wcale. Jutro to NIGDY innymi słowami”

A gdyby tworzyć coś w rodzaju dziennika? Myślałem, że Twitter mi do tego posłuży, ale 140 znaków to stanowczo za mało. Sprawdzam tutaj. Robiąc Intuicje dla Was.

Dziś w facebookowym lajwie mówiłem o niepowodzeniach w małżeństwie i jak tego uniknąć. 50% ludzi się rozwodzi. W drugim małżeństwie 60%. W trzecim ponad 70%. Optymistyczne? Jasne. To znaczy że połowa daje radę już w pierwszym związku małżeńskim. Aż 40% ogarnia temat w drugim. A jedna trzecia uczy się czegoś w trzecim. Fajnie co?

Opcje kontra zasady. Jest ich dwoje czy więcej w tym związku?

W tym inspirowanym wywiadem z Esther Perel filmie mówię o tym, że podstawowe pytanie jakie ludzie mają sobie zadać to: „czy małżeństwo to związek dwojga ludzi czy dwóch rodzin?”.

I już po nagraniu przyszło mi na myśl, że MAŁŻEŃSTWO to od zawsze była PRAGMATYCZNA INSTYTUCJA, mająca na przykład na celu połączenie majątków rodzin. W związku z tym, żądanie od rodzin żeby nie wtrącały się w życie małżonków jest bez sensu.

Bo właśnie po to małżeństwo zostało stworzone, żeby starzy się wtrącali i mówili im jak mają żyć. A jak się komuś nie podoba, to niech wymyśli sobie inną nazwę na związek. Przecież absurdem byłoby żądać od kogoś by używał nazwy POMNIK w odniesieniu do żywej ROŚLINY. 

A w ogóle to od dziś wracam do jedzenia tylko VEGE. Małe porcje. Plus stałe godziny: 6, 9, 12, 15, 18. A jeśli wstanę np. o 7, to pierwszy posiłek już był i następny o 9. Jest w tym parę celów: uregulowanie melatoniny, lepsze spanie, efektywniejszy dzień, fajniejsza waga.

Dziękuję mój pamiętniczku za dziś. Do jutra.

Możesz też skomentować ten wpis na Facebooku

1 komentarz do “Memuar”

  1. Justyna pisze:

    Dasz radę z tymi posiłkami. U mnie podobnie, też małe porcje i częściej, tyko nie Vege. Waga drgnęła w dół i jestem zmotywowana. Ta 18 godzina byłaby dla mnie trudna w dni, kiedy idę spać o północy. Głód nie dałby mi zasnąć 🙂 Powodzenia. ciemno tu u Ciebie 🙂

Dodaj komentarz